» Załóż konto | Zaloguj się:
Poniedziałek, 25.07.2016 | Imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny
Szukaj w Google
Strona główna » Koncert

poniedziałek, 18.06.2012 - 20:00

Akademia Gitary - Sławomir Piwowar HIT ECHO

Zobacz powiększenie
fot.


Miejsce:

Rocker Club
Wstęp: 20 - 30zł
Data i godzina:poniedziałek, 18.06.2012 - 20:00
Kategoria: Koncert
Informacja dodatkowa:koperta Zarezerwuj bilety!
koperta Zobacz wszystkie zdjęcia
koperta Zarezerwuj bilety!  | koperta Zobacz wszystkie zdjęcia

Akademia Gitary „Wojtek Wójcicki Trio i ….”

Wystąpi WOJTEK WÓJCICKI TRIO oraz zespół GUITAR SHOP. Gościem specjalnym wieczoru będzie wybitny polski muzyk SŁAWOMIR PIWOWAR, arcyciekawa postać polskiej muzyki jazzowej i rockowej.

Piwowar to muzyk, który swoją karierę zaczynał od gitary klasycznej, z którą jako 17-latek został laureatem na festiwalu SAN SEBASTIAN w Hiszpanii. Później skłonił się w stronę jazzu, który uprawiał z grupą PARADOX oraz z zespołem BEMIBEK. W latach 70-tych współpracował z Czesławem Niemenem w Niemen Aerolit. Pod koniec lat 70-tych dołączył do legendarnej grupy SBB. Jego talent szczególne piętno odcisnął na płycie MEMENTO Z BANALNYM TRYPTYKIEM, na którym nagrał nie tylko przepiękne partie gitarowe, ale również dał się poznać jako wrażliwy kompozytor komponując m.in. TRÓJKĄT RADOŚCI. W latach 80-tych na stałe współpracował z Obywatelem G.C., koncertując i nagrywając kolejne płyty.

Lata 90-te, to działalność sesyjna, ale również współpraca z Kasią Kowalską, oraz Urszulą, z którą od niedawna znowu koncertuje.
Ostatnio ukazała się płyta SBB MADE IN CZECHOSLOVAKIA, która zawiera zapis koncertu, na którym z powodu absencji Józefa Skrzeka, Sławomir Piwowar po raz pierwszy w życiu zasiadł za klawiszami. Nie tylko wraz z Anthimosem Apostolisem oraz Jerzym Piotrowskim zagrali wspaniały koncert, ale tak się właśnie zaczęła jego przygoda z instrumentami klawiszowymi. Zafascynowały go na tyle, że prawie w ogóle przestał grywać na gitarze.
Z Wojtkiem Wójcickim grali razem w zespole Kasi Kowalskiej oraz Eweliny Flinty. 18-tego czerwca w ROCKERZE wystąpią wspólnie po kilku latach przerwy.
Nie może Was tam zabraknąć. Początek o 20-tej.

GUITAR SHOP to solowy projekt Wojtka Wójcickiego, szczecińskiego gitarzysty znanego ze współpracy z zespołem KOLABORANCI, Kasią Kowalską, Marylą Rodowicz, Eweliną Flintą, zespołem BRACIA czy Maćkiem Silskim, z którym jako jedynym z wymienionych wykonawców gra do dziś. Obok niego w GUITAR SHOP'ie występują: Paweł Grzesiuk na basie, Tomek Nawrocki na perkusji oraz Michał Grobelny, młody szczeciński wokalista, który dał się już poznać szerszej publiczności m.in jako laureat "Szansy Na Sukces" oraz wielu innych konkursów wokalnych w całej Polsce. Repertuar grupy to na razie covery rockowe, a docelowo własne kompozycje utrzymane w stricte rockowym klimacie. Autorem oraz kompozytorem większości repertuaru autorskiego jest założyciel grupy, gitarzysta Wojtek Wójcicki, zwany przez przyjaciół pieszczotliwie "Wójtem". Koncerty GUITAR SHOP'u to spora dawka energii oraz rockowej improwizacji podparta mocnym głosem wokalisty.

WW Trio:
- Wojtek Wójcicki - gitara elektryczna
- Paweł Grzesiuk - bas
- Tomek Nawrocki - bębny

Goście WW TRIO to:
Michał Grobelny, młody, szczeciński wokalista z potencjałem, laureat m.in telewizyjnej Szansy na Sukces (z Mietkiem Szcześniakiem), brał udział w programie Mam Talent i dotarł do półfinału  http://www.youtube.com/watch?v=HKVh8QQF1PY

WWTRIO czyli Wojtek Wójcicki oraz Paweł Grzesiuk na basie i Tomek Nawrocki na perkusji, trio instrumentalne grające głównie gitarowe kompozycje WW. Wojtek na gitarze zaczął grać w 1984 roku. Już rok później dołączył do szczecińskiego zespołu Hush, z którym gra swoje pierwsze koncerty (m.in. na eliminacjach do OMPP, na festiwal Rock Pokoju w Warszawie czy na małej scenie Jarocina 1986).
W 1989 roku zakłada wraz ze szczecińskim harmonijkarzem Jackiem "Wodą" Stachurskim blues-rockową grupę Waterstone, z którą zalicza większość festiwali bluesowych w Polsce (m.in.: Muzyczny Kamping w Brodnicy, Blues nad Pilawą czy Rawa Blues). Około 1990-tego dołącza do zespołu Kolaboranci. Koncertuje z nimi po całej Polsce oraz nagrywa płytę" Ciało i drewno". W 1993 roku, poznaje Jarka "Chilka" Chilkiewicza, z którym chwilę później zakłada Drive. Do zespołu dochodzą Puzon, Misiek i Maciek Silski. Dwukrotnie (1994, 1995) zaliczają finał Marlboro Rock-In ocierając się o wygraną. W latach 1994-1997 gra w zespole Kasi Kowalskiej. Nagrywa z nią dwie płyty: "Gemini" i "Koncert Inaczej". W 1997 roku zostaje członkiem zespołu Maryli Rodowicz, z którą wyjeżdża na tournee do Australii. Koncertem "Maryla i jej gitarzyści" kończy z nią współpracę.i skupia się na działalności zespołu Waterstone. Wokalistą jest już Maciek Silski. W latach 2003-2006 gra w grupie Eweliny Flinty, z którą nagrywa album "Nie znasz mnie". W 2005 Siła, po wygraniu Idola, zaprasza go do współpracy, która zaowocowała płytą "Alodium" i trwa do dzisiaj. W 2006 współpracuje z zespołem BRACIA, z którym występuje na festiwalu w Opolu ( z Silskim również) oraz na festiwalu TOP TRENDY w Sopocie, gdzie BRACIA zdobywają wszystkie cztery nagrody. Ostatnio założył własny zespół, z którym realizuje swój autorski projekt "Wojtek Wójcicki Trio". Odgraża się nawet, że nagra swoją płytę.
http://www.myspace.com/wojtekwojcicki

Kliknij by
powiększyć

 Zobacz pozostałe »ikona dodaj komentarzDodaj komentarz

Gość*
Użytkownik: (Wyloguj)
Treść*

* Pola obowiązkowe


ikona wasze komentarzeWasze komentarze

 » 08.11.2013 13:57 - janusz

Niewatpliwie najlepszy polski muzyk ostatnich 3-ch kadencji. Tylko skromnośc nie pozwala mu na świeczniu. 
dodaj wydarzenie
Rocker Club
Rocker Club
ul. Partyzantów 2
Szczecin

tel. 091 488 55 00
koperta Zlokalizuj na mapie

Czytaj więcej »


  Kontakt z redakcją | Polityka prywatności | ExclusiveNewsletter   Copyright © 2000-2008 Happy Art
Created by: Blog o biznesie